Magiczne słowa

Zakres prac:
-uczestniczenie w warsztatach kaligraficznych;
-wybranie cytatu;
-wykonanie kaligrafii.

Magiczne Słowa, to projekt Domu Kultury Śródmieście i Wolskiego Centrum Kultury realizowany przy współpracy z Warszawskim Domem Kaligrafii.
Wystawę tworzą wielkoformatowe, kaligraficzne kartki, będące formą podziękowania lekarzom za ich walkę z pandemią. Autorami, zarówno prac jak i samej wystawy, są wolontariusze. Swoje dzieła projektowali oni przy użyciu różnych technik kaligraficznych, poznanych na warsztatach z WDK.

Nazywam się Mania, z wykształcenia jestem fotografem, z zamiłowania masuję hawajski masaż lomi lomi nui oraz serwisuję rowery. Obecnie robię dyplom z rozszerzonej rzeczywistości na kierunku techniki multimedialne WIT. 
Parę słów o pracy:
Projektowanie pracy zaczęłam od wyobrażenia sobie w jakiej przestrzeni i okolicznościach mogłaby się moja praca znaleźć oraz kto będzie na nią patrzeć i jaki stan mogłaby wywołać u widza. Chciałam żeby moja praca wnosiła w świat obserwatora poczucie spokoju, harmonii i otwartej, stabilnej przestrzeni, a może nawet poczucie nadziei, sprawczości i sensu. Dlatego zdecydowałam się na fragment Hymnu o miłości z Listu do Koryntian wkomponowany w klasyczną kolumnę z dużymi polami, napisany uncjałą. Graficzny układ i rytm wzmacnia medytacyjną melodię hymnu i znaczenie słów. 
Bez wahania dołączyłam do projektu, ponieważ znam i cenię sobie pasję oraz wiedzę prowadzących z Warszawskiego Domu Kaligrafii oraz od lat udzielam się w różnorodnych działaniach wolontariackich.
Dzięki warsztatom kaligraficznym miałam sposobność by się wyciszyć, nauczyć się nowej umiejętności i spędzić mile czas. 

20 XI 2020 | pt | 18.00 | on-line wernisaż wystawy prac wykonanych w ramach projektu „Magiczne Słowa”
5 XII 2020 | sb | 17.00 | on-line finisaż wystawy i finał projektu